Tematyką bloga ma być pielęgnacja moich włosów oraz ich zapuszczanie. Blog mam mi służyć głównie jako miejsce zapisywania różnych spostrzeżeń, obserwacji związanych z pielęgnacją włosów, a także jako źródło informacji dla osób zainteresowanych tematem.

niedziela, 4 sierpnia 2013

Tag

Otagowała mnie Henrietta, więc w ramach trochę luźniejszego dnia na ów tag odpowiem.

1. Która z popularnych książek okazała się dla Ciebie po przeczytaniu kiepska? (Muszę się poskarżyć, że właśnie czytam "Wielkiego Gatsby'ego" i jestem bardzo, bardzo głęboko rozczarowana.)
Chyba żadna. A wszystko przez to że książek, które są "na topie" po prostu nie czytam. Takie nowości są zazwyczaj ciężkie do dostania, biblioteki albo ich jeszcze nie kupiły, albo są przez cały czas wypożyczone. Na zakup nowej książki raczej nie mogę sobie pozwolić ze względu na moje finanse - przez cały czas ostro oszczędzam, a że książki bardzo lubię, na jednej na pewno by się nie skończyło ( co innego komiksy, te czasami kupuję i mam ich całą półkę). Pożyczam dość często książki od znajomych, ale w tym przypadku są to już pozycje sprawdzone. Raczej nie czytam niczego "w ciemno". Co innego z komiksami - kupiłam ostatnio mangę Resident Evil, bo miała być fajna fabuła, nieźli bohaterowie i wszystko fajnie narysowane. Buba, fabuła to komercyjny gniot, główny bohater to pizdunia nie chłop, wszystko ładnie narysowane ale też szału nie ma, to nie wystarczy. I najlepsze, ze nikt nie chce tego ode mnie kupić.
2. Co jest Twoją ulubioną rzeczą na świecie? Może to być cokolwiek. Smak, pora dnia, czynność...
Lubię mnóstwo rzeczy i nigdy nie zdecyduję którą najbardziej, ale przepadam za spokojem, ciszą, odrobiną samotności i przebywaniem na łonie natury z dala od ludzi - ewentualnie z kimś kogo bardzo lubię i kto nie odzywa się niepotrzebnie. Monopol na bezsensowne gdokanie mam ja i moja mama.
3. Jaka jest maksymalna długość włosów czy Twoich czy ogólnie, po której uważasz, że są one za długie?
To chyba ten moment kiedy końcówki się niszczą przez ciągły kontakt z podłogą, włosy się lepią na upale do stóp gdy są rozpuszczone, a do ewentualnego podcięcia trzeba wychodzić na drabinę.
4. Twoja ukochana książka, do której możesz wracać co miesiąc.
Czytam różne, rzadko do którejś wracam bo jest milion następnych do przeczytania. A może po prostu takiej nie znalazłam.
Lubię wracać do starej serii mangi "Battle Angel Alita". Z nowej mam tylko dwa tomiki bo nie wydali jej w Polsce i trzeba sprowadzać - ja do tego nie mam głowy ( ani pieniędzy).
5. Kim chciałaś zostać, kiedy byłaś dzieckiem?
Nie chciałam dorastać =). Dalej tak mam.
6. Utwór muzyczny, który chodzi Ci po głowie to...?
"Enter Sandman" z Mexico City, "No leaf clover", i kilkanaście innych piosenek pana Hetfielda ( wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszych urodzin).
7. Ulubiona herbata albo kawa.
Zwykłe espresso lub latte, byle wypite w względnej ciszy i spokoju. Chętnie w jakiejś kawiarni z której mogę obserwować ludzi idących nie wiadomo po co i nie wiadomo gdzie.
8. Czego nie umiesz robić? (Ostatnio uczę się zauważać takie rzeczy u siebie i przyznawać się do nich. Robienie zdjęć jest na pierwszym miejscu. Dalej opowiadanie dowcipów. I gotowanie. Właściwie gotowanie powinno być nawet przed fotografią.)
Mnóstwa rzeczy. Mam całą, potężną listę rzeczy do nauczenia się. Od otwierania piwa zapalniczką, przez pływanie aż po naukę życia w bardziej zorganizowany sposób, bez tracenia mnóstwa czasu. Cały czas znajduję nowe rzeczy których chcę się nauczyć i inne, które chcę doskonalić.
9. Czytasz regularnie jakieś czasopismo. Jeśli tak, to jakie?
Nie. Zdarzało mi się kupować Arigato ( recenzje mang i anime), Nową Fantastkę - dla opowiadań, Młodego technika i Świat Nauki. Zwykłe babskie pisemka nie interesują mnie, nie ma tam nic wartościowego dla mnie.
10. Twoje ulubione uczesanie to...?
Uczę się... lubię upinać różne koczki z dobierańcami, ale bardzo rzadko na wyjście, bo zawsze "coś mi się nie podoba" albo ich po prostu nie kończę. Marzy mi się najzwyklejszy warkocz który przez dłuższy czas zachowa gładkość i nie będą z niego wyłazić wycieniowane pasemka.
11. Na co teraz czekasz? Wakacyjny wyjazd, paczka od listonosza, wyjście do kina...?
Nie czekam. Teraz piszę posta, później będę czytać, muszę odespać mijający już weekend. Później mycie włosów, wizyta brata... Może jutro będę na coś czekać, ale teraz jestem chyba zbyt zmęczona =).

Nie stawiam pytań, nikogo nie taguję =)

1 komentarz:

  1. O proszę, a ja mam w planach przeczytanie wielkiego gatsby'ego!
    A co do ciszy i samotności- mam tak samo! ;)

    OdpowiedzUsuń

Na komentarze zawsze odpowiadam na tym blogu, nie na Waszych - nie dam rady śledzić takiej korespondencji.
Proszę nie zostawiać komentarzy reklamujących Wasze blogi. I tak zaglądam na bloga każdego komentatora, a komentarze z taką formą reklamy będą usuwane.