Tematyką bloga ma być pielęgnacja moich włosów oraz ich zapuszczanie. Blog mam mi służyć głównie jako miejsce zapisywania różnych spostrzeżeń, obserwacji związanych z pielęgnacją włosów, a także jako źródło informacji dla osób zainteresowanych tematem.

niedziela, 5 stycznia 2014

Khadi - Olejek stymulujący wzrost włosów. Opinia po miesiącu stosowania.

Olejek Khadi był na moim celowniku niemalże od początków włosomaniactwa ( wszakże zachwalała go Anwen, od której bloga zaczęła się moja włosowa obsesja). Od jego zakupu wstrzymywała mnie jednak zaporowa cena i marna dostępność - miałam możliwość kupienia go przez internet lub szukanie go w Krakowie - czyli dodatkowe koszty.
Stawiałam sobie różne warunki - że kupię go gdy zużyję wszystkie zalegające wcierki, potem jeszcze inne mazidła - warunki te realizowałam, ale zakup odkładałam nadal. Po przeprowadzce do Łodzi okazało się że mieszkam niecałe 200 metrów od sklepu, który ten olejek sprzedaje. Mam tu na myśli Skarbiec Natury, z którego zamawiałam już kiedyś cassię Khadi i amlę.
Zaczęłam sobie stawiać kolejne warunki - Henri wybiła mi to z głowy. Poszłam kupić upragniony olejek - nie ma. Przy drugiej wizycie, na początku listopada wreszcie go dostałam, prosto z paczki. Tadam!

           Parametry          
210 ml olejku kosztowało mnie 58 zł. Opakowanie to plastikowa butelka, w zakrętce znajduje się otworek do nalewania olejku - nigdy go nie użyłam, zawsze odkręcam całą zakrętkę i odmierzam porcję wprost z buteleczki. Olejek zabezpieczony jest w środku korkiem - ja go nie wyrzucałam gdyż przydaje się on przy transporcie olejku ( bez niego na pewno by się wylał) a także można nim odmierzyć odpowiednią ilość olejku. Cała buteleczka była jeszcze zafoliowana.
Opakowanie zdobią bardzo ładne etykietki z napisami w języku angielskim i niemieckim. Po jakimś czasie etykietka odrobinę się niszczy. Na folię naklejona jest też etykietka w języku polskim - ja ją przekleiłam na buteleczkę.
Zapach olejku jest charakterystyczny - lekko ziołowy, głównie wyczuwalna jest kamfora.

           Aplikacja          
Używam olejku przed każdym myciem. Wcieram go tylko w skalp. Moje włosy nie lubią oleju kokosowego który jest tu olejem bazowym, więc nie nakładam go na długość. Jednorazowo nakładam 1,5 -2,5 ml. 1,5 ml to minimalna ilość, jaką potrzebuję aby pokryć cały skalp, 2 ml jest w sam raz, natomiast 2,5 ml to już ilość przy której palce lekko ślizgają się po całej skórze głowy.
Olejek odmierzam za pomocą łyżeczki miarowej lub wspomnianego korka ( jego pojemność to ok. 2,5 ml). W odmierzonej ilości olejku delikatnie zanurzam opuszki palców jednej ręki, rozcieram olejek na opuszkach drugiej ręki i nakładam na skalp, wsuwając palce pod włosy.
Olejek trzymam na włosach minimum 2 godziny, często także zostawiam go na noc.


           Efekty          

Przyrost
Podczas miesiąca używania samego olejku, bez innych wspomagaczy porostu ani suplementów ( z wyjątkiem oleju lnianego, który piję codziennie) moje włosy urosły o 1,5 cm. Do takiego przyrostu nie potrzebuję olejku za prawie 60 zł, byłabym usatysfakcjonowana gdybym miała 2-2,5 cm włosów więcej. Obstawiam, że wpływ na przyrost jednak jest ( nie znam nadal mojego "zwykłego" przyrostu bez wspomagaczy, długo nie mierzyłam miesięcznego przyrostu włosów czego teraz żałuję). Możliwe też, że na wzrost włosów wpłynął raczej masaż wykonywany przy aplikacji niż sam olejek. Zobaczymy jak włosy będą rosły w kolejnych miesiącach.
Wypadanie włosów
Na wypadanie nie zwracałam uwagi gdyż liczyłam na przyrost. Okazało się jednak, że olejek widocznie zmniejszył wypadanie moich włosów. Zazwyczaj mój skalp jest w dotyku lekko chropowaty, co jest spowodowane kuleczkami sebum które uparcie siedzi w mieszkach włosowych. Nieraz widziałam że wypadają mi włosy których cebulki były szczelnie otoczone warstewką sebum. Próbowałam walczyć z tym problemem robiąc cukrowy peeling skalpu który nie dawał szczególnych efektów a przy którym traciłam dużo włosów. Za to przy olejku Khadi problem z chropowatym skalpem i wypadającymi przez to włosami znikł, co bardzo mnie cieszy.
Baby hair
Jakieś są, ale nie jest ich bardzo dużo jak np. po wodzie brzozowej.
Zmiana koloru włosów
Olejek Khadi zawiera m.in. olejek rycynowy który może powodować przyciemnienie rosnących nam włosów. Moje włosy u nasady faktycznie są lekko ciemniejsze i w chłodniejszym, szarawym odcieniu, ale równie dobrze może to być spowodowane okresem zimowym i brakiem słońca.

           Wydajność           
Olejek jest bardzo wydajny! Przy zakupie buteleczka była pełna po same brzegi, olejku było nalane aż pod korek. Po miesiącu regularnego używania dotarłam ledwo do górnej granicy etykietek.
Zużycie olejku po miesiącu (15 - 16 aplikacji). Początkowo olejek sięgał do połowy szyjki butelki.

Za miesiąc pojawi się kolejna, krótsza już relacja z używania olejku. Postaram się także napisać analizę składu i krótkie omówienie wszystkich składników.

Nie mieszkam już blisko sklepu, w którym kupiłam ten olejek, na początku grudnia przeprowadziłam się. Wczoraj dowiedziałam się, że dosłownie przecznicę od mojego mieszkania (120 metrów) jest sklep zielarski pełen rosyjskich kosmetyków. Byłam tam już dzisiaj i omal nie lizałam szyby ( bo niedziela i zamknięte) =D.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Na komentarze zawsze odpowiadam na tym blogu, nie na Waszych - nie dam rady śledzić takiej korespondencji.
Proszę nie zostawiać komentarzy reklamujących Wasze blogi. I tak zaglądam na bloga każdego komentatora, a komentarze z taką formą reklamy będą usuwane.